Založ si blog

Ako na Gorilu II, alebo otvoria sa privatizačné zmluvy?

Dňa 18.1.2012 som odovzdal ako člen petičného výboru na podatelňu MV-SR  307- strán nepriestrelných dôkazov o existencii spisu Gorila a to konkretne na strane 40-41,preto sa chcem chytiť toho Ficovho predvolebného sľubu z roku 2006,že privatizeri z pred roku  1998 si majú kúpiť dobré lieky na spanie tak dúfam ,že tie lieky na spanie pre nich a v ponímaní p. Fica ne-zrespirovali .Chápem,že od roku 2006 do roku 2010 pivatizačné zmluvy v kolaícii s Mečiarom otvárať nemohol. Ale máme dva  týždne pred  novými volbami tak občania volme tie strany ,ktoré sa s Mečiarovou divokou privatizáciu vysporiadajú.

 

Takže ako to všetko bolo -no ako dopisoval som si.

 

V záležitosti spoločnosti ELSVIT a.s Nové Zámky som obdržal z FNM SR a to zo dňa 26.4.2004 a 20.5.2004 listy ,podpísané Ing.Antonom Brathom riaditeľom sekcie právnej kontroly a sťažností .Odpovede som  hodnotil aj s odstupom času aj hodnotím ako nedostačujúce ,rovnako ako opatrenia FNM SR voči štatutárnym zástupcom spoločnosti Elsvit a.s  .Hodnotil som ich  ako  neúčinné ,formálne ,alibistické a ktoré za štyry roky „r i e š e n i a „predmetnej kauzy ju neposunuli kvalitatívne dopredu práve naopak.

 

Dovolil som  si informovať ,že predstavenstvo Elsvit a.s po zamietnutí návrhu na mimosúdnu dohodu nezaháľalo,ale intezívne pracovalo ne znehodnotení akciového podielu spoločnosti Elsvit a.s v spoločnosti Nový Elektrosvit a.s pripravovalo riadený konkurz oboch spoločností ,hromadné prepúšťania zamestnancov – spoločnosť drancovalo. Takéto konanie bolo  možné tým ,že im FNM SR poskytlo dlhodobo rozsiahly časový priestor!

 

 

Pre mňa bolo nepochopitelné ,že celý prípad mala vo svojej kompetencii sekcia právnej kontroly a sťažností a nie sekcia vymáhania pohľadávok a odstupovania od zmlúv .Rovnako bolo pre mňa nepochopiteľné ,že Ing Dudáš bol v dozornej rade Elsvitu a.s a rovnako zamestnancom FNM SR.

 

Vzhľadom k tomu ,že aktivity poškodených akcionárov ,medzi ktorých sa ako 34 percentný akcionár počítam aj ja ,teda spoločnosti Elsvit a.s vo vzťahu k štatutárnym orgánom spoločnosti , pri uplatňovaní svojich nárokov boli obmedzené,preto som žiadal FNM SR ako veriteľa ,ktorého možnosti boli omnoho širšie ,aby vzhľadom na riziká vyšie uvedené prijal bezodkladne účinné radikalne opatrenia  so zámerom dosiahnutia vyšie uspokojenia svojej pohľadávky.

 

 Žiadal som  aj s inými poškodenými akcionármi ,aby  FNM -SR začal konať bezodkladne ,efektívne  a radikálne.

 

K takémuto konaniu som   vyzýval FNM SR a to predovšetkým,aby uplatnil 

 

1. žalobou- celý svoj nárok z titulu nedodržania podmienok privatizačnej zmluvy č.1848/1997 t.j cca 264 mil.SK.

 

2. podal trestné oznámenie na štatutárnych zástupcov spoločnosti z podozrenia spáchania trestných činov v zmysle § 256-poškodzovanie veriteľa § 256 a -zvýhodňovanie veriteľa ,§ 256 c -marenie konkurzného ,alebo vyrovnávacieho konania.

 

3. žalobou- svoje nároky voči štatutátnym zástupcom Elsvit a.s v zmysle ustanovení § 194 odst.9 Obchodného zákonníka.

 

4.  svoje nároky- žalobu v zmysle ustanovení § 42 Občianskeho zákonníka -odporovateľné právne úkony predovšetkým ,pokial ide o nepeňažný vklad do spoločnosti Nový Elektosvit a.s,o navýšenie základného imania v spoločnosti Elektrosvit Ostrava s.r.o a najmä predaj 51 percent akcíí spoločnosti Elektrosvit Svatoborice s.r.o spoločnosti Elektrosvit Ostrava.s.r.o

 

5. prípadne uplatnil FNM SR aj iné kvalifikované podania.

 

No tak uvidíme, ako to celé po volbách dopadne bude spomínaná zmluva č.1848/1997  vyhlásená za neplatnú.?

Mám dobrého kamarata

17.03.2018

Dnes sme sedeli na pive .Hovori mi som členom Smeru ,robím na Úrade Vlády vo verejnej správe ,zarábam 500 Eur v čistom a necítim sa byť zlodejom.Co mám robiť aby ma ty "nasratý "ľudia nezlyncovali?Koho viac »

Už sa nám hlási „špičkový“ poradca

01.04.2014

Ešte pán nový prezident s volebným programom "prvej dámy" nie je ani inaugurovaný a už má nového "špičkového " poradcu. Lenže taký "špičkový" poradca bude chcieť aj "špičkový" plat? viac »

V živote nič nie je zadarmo, v politike to je tiež tak?

26.03.2014

Včera pán Kiska v rámci prezidentskej kampane v jednom luxusnom Bratislavskom hoteli usporiadal tlačovú besedu na, ktorú pozval p. Kňažka a p. Procházku ,prvý sa ospravedlnil druhý mal vyhlásenie viac »

velka maca, vrazda, les, dom, jan kuciak

Trnavský kraj podporí vznik múzea slobody slova v dome Kuciaka a Kušnírovej

25.04.2018 15:34

Poslanci povedrili Jozefa Viskupiča, aby o zámere rokoval s pozostalými, kolegami Jána Kuciaka z novinárskej obce, s umeleckou obcou, ako aj samosprávou obce.

László Sólymos

Minister Sólymos: Nie som si istý, či Saková upokojí situáciu

25.04.2018 15:26

Minister životného prostredia László Sólymos si nie je istý, či nominácia Denisy Sakovej na post šéfky rezortu vnútra upokojí celospoločenskú situáciu.

umelá inteligencia, AI, stroj, superpočítač, robot

Brusel naleje peniaze do umelej inteligencie

25.04.2018 15:04

Európska komisia predstavila súbor návrhov, ktoré majú podporiť konkurencieschopnosť Európy v oblasti umelej inteligencie.

hradza

Na obľúbenej bratislavskej hrádzi pribudla ďalšia prekážka, dávajte si pozor

25.04.2018 14:30

Hrádzu na petržalskej strane neďaleko čističky odpadových vôd prehradili vyliatym betónom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 18421x
Priemerná čítanosť článkov: 2047x

Autor blogu

Kategórie